1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Kurumumuzda ‘Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor’ projesi kapsamında etkinlik düzenlendi.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Bakanlığı, Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirlen "Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor" projesi kapsamında Bursa'ya gelen Türk futbolunun ünlü isimleri, hükümlü ve tutuklularla 16.11.2017 tarihinde maç yaptı. 
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın Abdurrahim BOYNUKALIN, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Uğurhan KUŞ,Bursa Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sayın Sinan SEZER, eski milli futbolcular Ali GÜLTİKEN, Semih YUVAKURAN, Hasan ŞAŞ, Hami MANDIRALI ve Oğuz ÇETİN, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Daire Başkanı Ahmet ERMİŞ, kamu kurum temsilcileri ve basın yayın kuruluşlarının katılımlarıyla H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü ve tutuklularla yenilen öğle yemeğinin ardından düzenlenen panelde, Efsane Futbolcular, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Uğurhan KUŞ ve Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim BOYNUKALIN'ın konuşmalarının ardından hükümlerin sorularını yanıtladılar. Programda halk ozanı Zeki ERDALİ ve T.H.M. sanatçısı Şeyda ERDAL tarafından konser verildi.
Kurum Müdürü Selahattin TUTKUN yaptığı konuşmada, hükümlülerin topluma kazandırılmasında bu tür projelerin çok önemli olduğunu vurgulayarak, bu projenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini sunmuştur.
Cezaevlerinin asıl amacının cezaların infazının sağlamak olduğunu söyleyen Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Uğurhan Kuş, Ceza İnfaz Kurumlarının bu salt görevinin dışında birer rehabilitasyon merkezi, çalışma ve eğitim merkezi olarak değerlendirilmesi için bu yolda çalışmalar yürütüldüğünü, Ceza İnfaz Kurumlarından tahliye olan insanların normal hayata adapte olabilmeleri için de bu yolun seçildiğini ifade etti.
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim BOYNUKALIN yaptığı konuşmasında, hükümlü ve tutuklulardan yaşadıkları sıkıntılar ve ihtiyaçları ile alakalı mektup ve yazı beklediklerini belirterek, "Başsavcım az önce güzel bir şey söyledi, yapılan çalışmaları hükümlü ve tutukluları gerçek hayattan koparmamak adına yapıyoruz, çünkü on beş sene önce dışarıdaki insanların içerideki insanlara karşı negatif bir bakış açısı vardı, Bakanlık sizin bakanlığınız sadece Adalet Bakanlığı olarak düşünmeyin, ihtiyaçlarınız ile alakalı olarak bize muhakkak yazın" şeklinde konuştu.
Gerçekleştirilen konuşmaların ardından 20'şer dakikadan iki devre halinde oynanan müsabakanın sonunda genç mahkumlara futbol topu, forma hediye edildi. Efsane futbolculara Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı ve Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü adına plaket, forma ve timsah maketi hediye edilmesinin ardından, toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi. 

GERİ