KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİĞİ

Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Çok Amaçlı Salonu’nun tadilatta olması sebebiyle “Kutlu Doğum Haftası” tehirli olarak 02/04/2016 tarihinde saat 14.00 ‘da protokolle birlikte 100 kişinin katıldığı, kapsamlı bir programla kutlandı.
             “Tevhid ve Vahdet Gelin Birlik Olalım" temalı program, hükümlü Hayri Ağar’ın Kur’an tilavetiyle başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma, Uludağ Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Sosyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Keskin tarafından yapıldı.
Program, hükümlü Yurdakan Buğra Örki’nin Sezai Karakoç’a ait Ey Sevgili şiiri; Vahap Akçay’ın Ali Kılıç Markiz’e ait “Taif Uhud’tan Beter” şiiri ve İnfaz Koruma memuru Güner Yılmaz’ın Cengiz Numanoğlu’na ait “Ya Kur’an Ya Hüsran” isimli şiirleri okumalarıyla devam etti.
Türk Tasavvuf Müziği konseri ise tasavvuf müziği sanatçısı Veysel Bilen ve ekibi tarafından icra edildi.
Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen “ Dini Bilgiler Bilgi Yarışması”ında ilk ona gören hükümlü ve tutuklulara Protokol tarafından çeyrek altın ve kitap hediye edildi. Ayrıca programın hazırlanmasında ve sunulmasında emeğe geçenlere “teşekkür belgesi” ile hükümlü ve tutukluların ürettiği el emeği ve göz nuru “ahşap ve seramik ürünler”den oluşan hediyeler takdim edildi.
            Programa Ceza İnfaz Kurumu Cumhuriyet savcısı Aydın İpek, Bursa İl Müftü vekili Yusuf Çelik, Bursa E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu müdürü Sabri Karataş, Bursa H Tipi Ceza İnfaz Kurumu müdürü Selahattin Tutkun, 2. müdürler Abdullah Özgen, Ünsal Gözalıcı, Yaşar Gülşen, İdare memurları, Bursa E Tipi Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Servisi, Bursa H Tipi Kapalı Ceza infaz Kurumu Eğitim ve Psiko-sosyal servisleri, cezaevi vaizleri diğer personel ile hükümlü ve tutuklular katılmıştır.

1
1
1
1
1 1 1 1
GERİ